rawpixel-626044-unsplash 11.09.2018

Чи Польща вигідна для відкриття бізнесу?

Однією з багатьох переваг Польщі, що спонукає до інвестування та управління бізнесом – це є її локалізація. Польща знаходиться в центральній частині Європи на перетині доріг що з’єднують західну і східну Європу.

 

Варто пам’ятати, що Польща є членом ООН, НАТО і Європейського союзу, що свідчить про її вагому позицію на міжнародному рівні. В часи глобальної економічної кризи Польща зберегла свою сильну позицію в порівнянні з іншими європейськими країнами і це додатково робить її безпечною та стабільною країною для бізнесу.

Польща активно використовує Фонди ЄС, завдяки яким все більше інвестує в розвиток інфраструктури – дорожній і залізничний транспорт енергетична інфраструктура. Ці дії багато разів були оцінені в міжнародних рейтингах, напр. Згідно агентства Bloomberg в 2017 році Польща зайняла 22 позицію в рейтингу 50 найбільш інноваційних країн. Зосереджено тут 6 найбільш важливих факторів – науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, виробництво, навчання, дослідницький персонал, патенти і нові технології.

Серед рейтингу журналу U.S.News & World Report в категорії «Best countries to invest in» Польща зайняла 3 місце, виграючи такі країни як Великобританія, Німеччина або США.

Варто підкреслити, що Польща є привабливою не лише з географічної точки зору, але також з приводу свого позитивного ставлення до потенційних інвесторів. Польща пропонує багато можливостей таких як Спеціальні економічні зони, податкові пільги і т.п. Вона зацікавлена кваліфікованими співробітниками. Багато поляків має вищу освіту в таких областях як економіка, інженерія та інформаційні технології, що цілком вписується в сьогоднішні потреби ринку праці.

Згідно з підтвердженими даними Польща незадовго приєднається до групи 25 найбільш розвинених, світових ринків. Це зробить країну привабливою для більшості потенційних зарубіжних фірм бажаючих інвестувати і розмістити свій капітал в розвиненій державі, окрім того сигналізує, про те, що ризик пов’язаний з веденням підприємницької діяльності в Польщі знижується.

Спираючись на вищезазначені джерела і те, що в плані темпу економічного зростання Польща є однією з найбільш швидко-розвиваючих країн Європи, сміливо можна сказати, що ця країна є хорошим місцем для відкриття бізнесу.