rawpixel-620230-unsplash 11.09.2018

Чому варто відкривати фірму в Любліні?

Дуже часто можна почути, що Люблін є столицею східної Польщі.Своїми пам’ятками він привертає увагу великої кількості туристів. Багата історія, давня архітектура і різноманітні культурні події створюють неповторний клімат міста. Однак, варто зауважити, що його привабливість проявляється також у сфері бізнесу.

Згідно зі щорічним рейтингом FDI (Foreign direct investment) «Polish Cities of the future 2017/18», в категорії «TOP 15 FDI Strategy» Люблін посів третє місце, а в категорії «TOP 10 Cities – human capital and lifestyle» – п’яте. У той час за щорічним рейтингом «Miasta przyjazne dla biznesu 2017» ( «Кращі міста для бізнесу 2017») журналу «Forbes», зайняв шосту позицію.

Люблін має багато переваг, однією з переваг, безсумнівно, є його локалізація. Вигідне розташування – недалеко від меж кордону (Тереспіль 148км, Гребенне 85км) в поєднанні з невеликою відстанню до Варшави,робить з нього безумовно великою інвестиційною зоною.

Черговою перевагою є рівень вищої освіти. У Любліні існує 9 вищих навчальних закладів (в тому числі 5 університетів), в яких висококваліфіковані викладачі навчають більше 67 000 студентів з різних кінців Польщі та світу. Щорічно, випускниками вузів стають понад 20 000 студентів, добре підготовлених, амбітних і готових поповнити ринок праці.

Люблін має інвестиційні зони в Спеціальній економічній зоні – підзона Люблін, а також близько 150 000 м2 офісних приміщень і 111 000 м2 складських площ.

У розташованому поблизу місті Свідник (12км) від Любліна знаходиться новозбудований аеропорт «Люблін», що обслуговує польоти в 13 міст Європи.

Незмінно домінуючою сферою економіки в Любліні, окрім торгівлі та надання послуг, є промисловість – машинобудування, автомобілебудування та енергетика. Сільськогосподарський характер регіону дозволяє розвивати харчову промисловість. Люблін має також величезний потенціал в області послуг для бізнесу, сектору ІТ та аутсорсингу бізнес-процесів.

 

В порівнянні з іншими містами Польщі, важливим фактором є конкурентноспроможність на робочу силу і підприємницьку діяльність. З метою поліпшення і розвитку бізнес-сфери міста місцева влада,  підготувала спеціальні пільги:

  • звільнення від податку на майно в зв’язку зі створенням нових робочих місць
  • звільнення від податку на майно в рамках програми регіональної допомоги для підтримки нових інвестицій підприємців, керівників підприємницької діяльності в Спеціальній економічній зоні «Євро-Парк Мелець»
  • звільнення від прибуткового податку для підприємців, які інвестують в підзоні Спеціальної економічної зони «Євро-Парк Мелець»
  • субсидії для безробітних

Як можна побачити, Люблін дає багато підстав на те, щоб відкрити тут свою фірму. Місто розвивається в швидкому темпі, пропонує дедалі більше сучасних рішень, і додатково є чудовою альтернативою в порівнянні з переповненими агломераціями.