document-3268750_1920 27.10.2018

Товариство з обмеженою відповідальністю – чи вато вести. Які плюси і мінуси?

Товариство з обмеженою відповідальністю (в скороченні т.о.в.) це одна з найбільш популярних в Європі правових форм бізнесу. У Польщі його функціонування регулюється Кодексом комерційних організацій, це означає що воно теж є комерційним. Крім факту існування величезної кількості товариств в Польщі, велику зацікавленість і позитивне сприйняття, товариство з о.о. продовжує асоціюватися з чимось складним. У цій публікації ми постараємося розповісти Вам всі плюси товариства з о.о, які швидше за все змінять Ваше бачення на це питання.

 

Плюси:

Існує думка, що реєстрація товариства пов’язана з витратами. Потрібно враховувати витрати на підписання контракту в формі нотаріального акту, реєстрації в Національному судовому реєстрі, публікації в економічному і судовому моніторі і судовий збір, але завдяки можливості онлайн-реєстрації можна значно скоротити весь процес.

 

Можливість реєстрації через Інтернет

Існує можливість реєстрації товариства онлайн, в так званому режимі S24. Це можливо в тому випадку, якщо у партнерів компанії є довірений профіль або кваліфікована підпис.

 

Невисокий мінімальний капітал реєстрації

Мінімальний капітал при реєстрації товариства є 5000 зл., Але варто також пам’ятати, що внесок партнерів не мусить бути в однаковому розмірі, а їх мінімальна сума повинна складати 50 зл. До того ж, наш капітал не є «замороженим», і ми можемо його успішно призначити на необхідні оплати за оренду приміщення або на купівлю меблів для офісу.

 

обмежена відповідальність

Підприємець відповідає за борги фірми лише майнем товариства. А воно обмеженне сумою, яка надається партнерами.

 

Еластичність і швидкий розвиток

Діяльність товариства знаходиться в гармонії з малим, а також з великим бізнесом. Якщо ми хочемо, щоб наша фірма розвивалася в багатьох областях,то це не проблема, тому що у нас є можливість управляти всіма типами підприємств в цій правовій формі (якщо тільки в Законі не передбачено інше), також буде легше отримати додатковий капітал, наприклад, шляхом введення нового партнера. Слід додати, що наш партнер може бути як фізичною, так і юридичною особою.

Незважаючи на багато безсумнівні переваги, пов’язані з управлінням товариства з обмеженою відповідальністю, все ще існують спірні питання, які представляють собою недоліки в управлінні цією формою бізнесу.

Перш за все, існує обов’язок вести повний обліковий запис і представляти річні фінансові звіти. Звичайно, це пов’язано з щомісячними витратами на використання спослуг бухгалтерського обліку, але варто поглянути на це під іншим кутом і подумати про те, скільки часу і енергії ми отримаємо, доручивши бухгалтерський облік професіоналам.

 

Крім того, подвійне оподаткування є ще одним негативним аспектом ведення компанії. Під подвійним оподаткуванням мається на увазі той факт, що товариство є окремою організацією, має власний номер NIP незалежно від номерів NIP партнерів, отже, гроші, отримані компанією, належать їй і підлягають оподаткуванню. Для того, щоб гроші, отримані товариством потрапили в руки партнерів, вони повинні виплачуватися у формі винагороди або дивідендів, з яких кожен партнер також повинен платити податок. Незважаючи на складність цієї ситуації, цього можна уникнути, наприклад, за рахунок збільшення витрат, беручи до уваги те, що вони повинні бути вищими ніж дохід.

 

Як видно, рішення створити товариство з о. о. має багато хороших перспектив, але так само потрібно пам’ятати про незручності, які супроводжують процес введення цього типу діяльності. Варто також пам’ятати, що проводження фірми в кожній правовій формі пов’язане з ризиком, але ефекти яким передує важка і відповідальна робота, часто винагороджуються і відшкодовують в майбутньому у вигляді динамічно зростаючого бізнесу і задоволеністю клієнтів.