business-1477601_1920 26.11.2018

Чи можуть іноземці створити фірму в Польщі? Переваги інвестування в Польщі.

З року в рік Польща стає більш привабливою країною для інвестицій, і багато іноземців вирішують перенести і розвивати свій бізнес в цій країні. Однак чи кожен іноземець може вести тут бізнес?

Згідно з польським законодавством, відсутність польського громадянства не є перешкодою, але є певні умови, які повинні бути виконані. Щоб вести підприємницьку діяльність в Польщі, іноземець повинен бути громадянином країни яка є членом Європейського союзу, Європейського економічного простору або Європейської асоціації вільної торгівлі. Якщо іноземець є громадянином країни, яка не входить до раніше згаданих організацій, він повинен мати дозвіл, що регулює його статус проживання в Польщі. Однак, якщо іноземець не має такого дозволу, він може скористатися правом, яке дозволяє здійснювати підприємницьку діяльність у формі командитного товариства, командитного-акціонерного товариства, акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю.

Найбільш безпечним і найпопулярнішим серед іноземців форм є товариство з обмеженою відповідальністю. Таке товариство можна створити декількома способами. Перший спосіб – традиційний – характеризується тим, що треба укласти договір у формі нотаріального акту перед польським нотаріусом. Другий спосіб не вимагає фізичної присутності іноземця, оскільки він може використовувати допомогу раніше призначеного представника з наданою йому довіреністю, що дозволить йому створити фірму і скласти договір.

Останній спосіб – купити існуюче товариство. Польське законодавство тут не встановлює обмежень, і це також дуже корисно, і простіше, ніж створення такого типу товариства з нуля.

Які переваги інвестицій в Польщі?

Річні результати досліджень інвестиційного ринку в Польщі, проведені Польським агентством інвестицій і торгівлі та банком HSBC серед іноземних інвесторів, показують, що в 2017 році Польща досягла найкращого результату в історії досліджень.

На думку інвесторів, найбільша перевага Польщі – економічна стабільність. Крім того, респонденти оцінювали розмір внутрішнього ринку, доступність матеріалів і компонентів. Позитивну оцінку отримало також бізнес-середовище, тобто співпраця з місцевою адміністрацією, організаційна культура підприємництва які працюють на ринку, а також продуктивність праці і лояльність співробітників. Крім того, інвестори оцінили доступність кваліфікованого персоналу, можливість отримання фінансування, низькі витрати на робочу силу і низький рівень корупції. Важливим аргументом для інвестицій в Польщі є доступна сировина, хороша земля і інфраструктура, яка все більш динамічно розвивається.