bookkeeping-615384_1920 28.11.2018

Бухгалтерія – як вибрати відповідний офіс?

Кожного року законодавчі органи впроваджують в податкове законодавство багато корисних, але також складних змін, які не дають спокою підприємцям-початківцям. Часто буває так, що створюючи свою першу підприємницьку діяльність, ми вирішуємо займатися бухгалтерським обліком самостійно, проте швидко дізнаємося на своїй шкурі, скільки ми втрачаємо. Подумайте, скільки часу могли б Ви заощадити і скільки душевного спокою могли б отримати, якби передали ці справи в руки професіоналів. Краще рішення – знайти бухгалтерський офіс. Слід пам’ятати, що це один з найважливіших виборів, перед яким Ви стоїте на початку свого підприємницького шляху. Тому в цій статті ми постараємося представити Вам найважливіші аспекти цієї теми.

На які критерії звернути увагу?

По-перше, кваліфікація і освіта. В сьогоднішній час, бухгалтерський відділ може бути створений ким завгодно, адже більше не потрібна Ліцензія міністра фінансів, проте варто перевірити, чи має людина, якій ми хочемо довірити бухгалтерські питання нашої компанії, відповідну кваліфікацію. Варто теж пошукати інформацію, чи отримав потенційний бухгалтер вищу освіту в даній області і чи приймає він участь у курсах, які розширюють і оновлюють його знання.

По друге – страхування відповідальності. Кожне бухгалтерське бюро зобов’язане мати страхування відповідальності, яке захищає Вас і Вашу компанію від можливих помилок в бухгалтерії, хоча варто звернути увагу на його суму, а також чи має воно розширений договір страхування. Пам’ятайте також, що відповідальність за помилки перед владою несете Ви, і тільки після цього можете звернутися за компенсацією в бухгалтерський офіс.

Ще одне важливе питання – обсяг послуг, що надаються бухгалтерією і організація самого офісу. Основна бухгалтерська послуга включає в себе розрахунок податків і відправку декларацій в міські установи, однак існують такі офіси, які додатково пропонують податкові консультації, юридичну допомогу, допомогу при реєстрації підприємницької діяльності, а також представляють Вашу фірму в різних установах. Варто також визначити з майбутнім бухгалтером, коли він буде повідомляти нам про терміни платежу, о котрій годині зможемо з ним зв’язатися і чи існує можливість відправляти документи по електронній пошті.

Наступне питання, на яке потрібно звернути увагу, це позиція офісу на ринку. Здавалося б, що популярні, великі бухгалтерії це найкращий вибір, але треба подивитися на це з іншого боку – чи буде великий офіс відповідати Вашим індивідуальним очікуванням, чи зможе знайти до Вас персональний підхід? Доброю ідеєю було б проконсультуватися з Вашими друзями або перевірити думки і рекомендації в Інтернеті.

Останнє, але не менш важливе – це ціна за послуги, що надаються. Не обманюйте себе, висока ціна не завжди йде рука об руку з високоякісними послугами, і навпаки, низька ціна не завжди означає, що офіс є поганим. Одна річ є безперечною – не треба керуватися тільки ціною, але варто мати на увазі, чи не чекають нас додаткові, приховані платежі.

Як можна побачити, вибір відповідного бухгалтерського офісу це складний процес. Ідеальним рішенням було б спочатку подумати і уточнити чого Ви очікуєте від свого бухгалтера, які послуги Вам необхідні, а після того домовитися про це з потенційним офісом. Пам’ятайте, що вибір бухгалтера не є рішенням на все життя, але ретельна підготовка і хороше орієнтування в конкуренції дадуть вам гарантію доброго вибору і перспективного співробітництва в найближчі роки.