Юридичний аутсорсинг або юрист в підприємстві - що вигідніше? 30.11.2018

Юридичний аутсорсинг або юрист в підприємстві – що вигідніше?

З року на рік юридичний аутсорсинг стає все більше популярним. Він полягає на дорученні юридичних дій зовнішнім компаніям, які серед своїх співробітників мають юристів, які спеціалізуються в різних галузях. З іншого боку, багато підприємств як і раніше використовують власних юристів. В нижченаведеній статті ми постараємося відповісти на питання, який із цих варіантів вигідний для підприємця.

Прийняття на роботу юриста має багато безперечних переваг. Перш за все, юрист завжди буде в вашому офісі і буде готовий допомогти вам вирішувати поточні проблеми, оцінювати  відповідність контрактів та допомогати запроваджувати нові правила, такі як RODO – Закон про захист персональних даних. Проте, на цьому його робота не закінчується. Хороший юрист, який працює у вашій компанії, повинен також бути комінакабельним у спілкування, бути активним радником, який буде приділяти увагу деталям та інформувати вас про можливі наслідки ваших дій. Додатковою перевагою є те, що юрист представлятиме нас в різних державних органах і  в суді. Однак варто мати на увазі, що така особа є додатковим співробітником, а як наслідок цього – більші витрати для вашої компанії.

Інша справа це – використанні юридичного аутсорсингу. Головна перевага аутсорсингу це, звичайно, економія грошей. У цьому випадку замість зарплати і обов’язкової оплати ZUS для нашого співробітника ви заплатите тільки щомісячну абонентську плату. Доручаючи юридичну діяльність зовнішній юридичній фірмі, ви маємо доступ до фахівців, які мають досвід роботи в різних галузях законодавства, що теж є перевагою над внутрішнім юристом, який зазвичай спеціалізується на одній або двох галузях і може не мати достатнього досвіду для реагування в потрібний час. Додатковою перевагою аутсорсингу є швидкість виконуваних дій. Юрист, який працює в нашій компанії, працює тільки в певні години, на відміну від спеціалізованих офісів, які часто доступні 24 години на добу.

Завдяки створеній нами короткій характеристиці обох варіантів юридичних послуг стає очевидно, що аутсорсинг юридичної фірми є найкращим варіантом для підприємців. Швидкість і ефективність роботи, доступ до спеціалізованих юристів і суттєва мінімізація витрат – це головні риси, завдяки яким без сумніву корисно скористатися  послугою такої юридичної підтримки.