EXLIBRA. Малый CIT для малых хозяйственных обществ. Кому это выгодно? 03.12.2018

Малий CIT для малих господарських товариств. Кому це вигідно?

Після зниження податкової ставки СIT (СIT з пол. – податок на прибуток від юридичних осіб) з 19% до 15% для малих підприємців в 2017 році, з початком 2019 року очікується нова зміна для малих підприємств. Після підписання президентом закону, ввевпевнено можна говорити, що з 1 січня 2019 року ставка СIT для малих платників податків та платників податків, які тільки розпочинають господарську діяльність, становитиме 9%. Скорочення тарифів повинно заохотити підприємців до керування компаніями на базі господарських товариств.

Зниження ставки СIT є досить таки привабливе. Передбачається, що реформа охопить 400 тис. юридичнх осіб. Проте, закон містить кілька підводних каменів, тому підприємці повинні уважно ознайомитися з законом до кінця року.

 

  • Податок призначений виключно для господарських товариств, що діють відповідно до комерційного права. До таких товариств належать: товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство та командитне товариство. Це означає, що економічна діяльність, яка здійснюється фізичними особами-підприємцями, не підлягає зменшенню податкової ставки. Податок на прибуток фізичних осіб (ПДФО) як і раніше буде становити 19% – ставка єдиного податку та 18% та 32% – прогресивна ставка.
  • Право на пільгову ставку надається компаніям, чия вартість доходів від продажів в даному податковому році не перевищила 1,2 млн євро. Компанії, які трохи перевищують ліміт, повинні бути терплячими, оскільки в 2020 році цей ліміт буде збільшено до 2 млн євро. Варто пам’ятати, що в даному випадку органам законодавчої влади йдеться про сума доходів разом з VAT (ПДВ).
  • Зниження податків також вносить певні обмеження під час внесення внесків. Внесок вартістю понад 10 тис. євро призведе до обов’язку сплати 19% податку. У цьому випадку компанія, яка внесла свій внесок, також втратить пільги. Тому варто бути обачнішим на початку ведення бізнесу, щоби внесення грошових внесків як капіталу не перевищили 10 тис. євро.
  • Кожна компанія, яка користується зі зниження податку, також повинна пам’ятати, що дохід, отриманий від капіталу, наприклад, від продажу цінних паперів, заплатить податок у розмірі 19%.
  • Законодавець також гарантував собі безпеку перед масовими трансформаціями приватних підприємств та повних товариств в господарські. Будь-яка така трансформація пов’язана з втраченням права на зниження податкової ставки CIT.

 

Статус малого платника податків, який дає право на зменшену податкову ставку 9% CIT безсумнівно буде великим полегшенням на початку вашої пригоди з ведення бізнесу в Польщі. Зміни податку на прибуток фізичних осіб (ПДФО) не передбачені, таке рішення законодавець аргументує великою кількістю, можливих до вибору способів оподаткування.

Господарські товариства – це найбезпечніші форми ведення бізнесу. Вони мають окремі юридичні особи та несуть відповідальність за власні активи. Відповідальність партнерів в цьому випадку виключена. Господарські товариства також мають свої недоліки. Вони мають більш високі витрати на створення, а також обов’язок ведення повного бухгалтерського обліку. Впровадження зниженої податкової ставки CIT у 2019 році, безумовно, буде додатковою перевагою для вибору новими підприємцями тієї форми бізнесу.