EXLIBRA. Как создать предпринимательскую деятельность? 04.12.2018

Як відкрити підприємницьку діяльність?

Нині все більше і більше людей невдоволені своєю роботою, відмовляються від неї і створюють власний бізнес. Ведення бізнесу не є чимось складним і крім того, приносить багато перева таких, як наприклад: фінансова незалежність, здатність реалізовувати ваші власні ідеї, а також можливість самореалізації і повного контролю над вашим професійним життям. В нижченаведеній статті ми покажемо вам, як поступово відкрити свій бізнес.

Обов’язкові кроки:

Крок 1 – ІДЕЯ

Перший і безсумнівно, найважливіший крок це – ідея. Від неї залежить чи зможе ваша підприємницька діяльність залишитися на ринку та досягти успіху. Варто враховувати те, що б ми хотіли робити, що нас цікавить, але теж потрібно перевірити ринковий попит і потенційну конкуренцію.

Крок 2 – РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Після того, як ви будете впевнені в тому, що саме повинна робити ваша фірма, вам необхідно її зареєструвати. Реєстрація здійснюється шляхом заповнення бланку CEIDG-1, тобто заяви на вхід в Центральний реєстр і інформацію про підприємницьку діяльность. Ця заява є одночасно:

  • заявою про внесення запису до Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання (REGON),
  • заявою для керівника податкового органу (NIP),
  • заявою про вибір форми оподаткування фізичної особи-підприємця,
  • заявою платника внесків до Установи соціального страхування (ZUS)

Не забудьте прочитати список кодів предметів діяльності (PKD) перед заповненням заяви і вибрати ті, які відповідають профілю вашої компанії.

 

Заява може бути подана ​​кількома способами – особисто в установі (міській), надісланазвичайною або електронної поштою. Послуга є безкоштовною.

Крок 3 – БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОФІС

При заповненні бланка CEIDG-1 потрібно надати інформацію про те, хто буде вести бухгалтерський облік підприємства. Якщо ви хочете робити це самостійно або якщо ви ще не вибрали бухгалтера, ви повинні вибрати варіант для самостійної роботи. Як тільки ви підпишете контракт з бухгалтерським офісом, ви зобов’язані оновити запис в CEIDG.

Крок 4 – РЕЄСТРАЦІЯ В ZUS

Крім реєстрації підприємства, ви повинні подати заяву на соціальне та медичне страхування для себе і членів вашої сім’ї. Це такі бланки, як:

  • ZUS ZUA – соціальне і медичне страхування
  • ZUZ ZZA – тільки медичне страхування
  • ZUS ZCNA – медичне страхування для члена сім’ї

Починаючи з цього року Вам не потрібно буде відправляти заявку в ZUS. Все що вам потрібно зробити – це додати до заяви CEIDG-1 відповідний бланк.

Крок 5 – ВІДКРИТТЯ БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ КОМПАНІЇ

Нині необхідно мати банківський рахунок компанії, після його створення потрібно заповнити заяву оновлення даних в CEIDG.

 

Необов’язкові кроки – залежно від ваших індивідуальних потреб:

РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЇ як платника ПДВ (VAT)

Як ми вже згадували раніше, заява CEIDG-1 є одночасним повідомленням до податкового органу, проте, якщо ви бажаєте бути платником ПДВ, вам необхідно буде подати заяви VATR, VAT-5 (і VAT-EU, якщо ви маєте намір здійснювати торгівельну діяльність з іншими країнами ЄС) не пізніше ніж в день, що передує дню початку діяльності.

 

ФІРМОВА ПЕЧАТКА

Немає законного зобов’язання мати печатку компанії, але її використання може бути корисним, наприклад, під час оформленні фактур та договорів.