EXLIBRA 30.12.2018

Пакет змін малих і середніх підприємств на 2019 р. Близько 50 спрощень для фірм. Чи облегшить життя польським підприємцям?

З початку 2019 р. ввійде в життя пакет змін пов’язаних з малими та середніми підприємствами. Нові закони облегшують молодим підприємцям засновування фірми, дозволять вирішити службові справи, скоріше повернути борг, чи також побудувати фірмовий будинок без даремних формальностей. Що знайдем в пакеті змін?

Можливість врахувати вартість праці чоловіка до рахунку отримання доходу.

Після зміни закону, власник бізнесу буде враховувати винагороду, що виплачується дружині або чоловіку у витрати на отримання доходу. Платник податків, який наймає чоловіка чи дружину, буде розглядатися податковою інспекцією як платник податків, який залучає особу з-поза найближчих родичів. Зміни сприятимуть малим і мікропідприємствам, де дуже часто це сімейний бізнес.

Скасування обовязку періодичних навчань з Охрони праці

Скасування цього зобов’язання охоплюватиме найлегші робочі місця, а також офісних працівників. З обов’язку періодичних навчань звільнені будуть коло 6 мільйонів працівників. Працедавець не буде нести додаткові витрати за навчання, що позначиться на ощадності підприємства.

Одноразовий розрахунок втрат до 5 міліонів злотих

Зміна одноразово дозволить розрахувати податкову втрату до 5 мільйонів злотих. Лише перевищення цієї суми буде розраховуватись на попередніх правилах. Зміна буде мати позитивний вплив на фінансову ліквідність підприємства. Одноразовий розрахунок заощаджує також формальні справи з цим пов’язані, тому що витрати розраховуємо тільки один раз, не розбиваючи на роки.

Збільшення порогу малого платника податків

Новий пакет збільшить, також суму порогу продажі з 1,2 мільйона до 2 мільйонів злотих, який дає право до статусу малого платника податків. У 2019 р. малі податники матимуть змогу також користуватись з нижчого податку на прибуток підприємств. Статус малого платника податків також не вимагає обов’язку розділення суми купівлі на цілий період амортизації. Платник податків має можливість до одноразової амортизації, якщо в мережах одного року не перевищить вартість 50 тисяч євро.

Уніфікація бланків податкової декларації місцевого податку

Закон передбачує уніфікацію бланків декларації (податок на майно чи на лісовий) і можливість складення їх електронним способом. Тепер бланки є різного виду – їх опрацьовують самоврядування. Утруднення з’являються у підприємців, які мають майно на території більше ніж одного муніципалітету, розраховування податків належних самоврядуванням.

Додатково пакет змін містить:

  • Скорочення до 5 років періоду обовязку переховування фінансового звіту
  • Скорочення терміну, що дає право кредитора на користування з податкової пільги на негативні борги НДС з 150 до 90 днів.
  • Зміни в ТОВ – можна буде приймати всі дозволи через спільників на відстані з підписом осіб, які мають до цього право.
  • Також будуть введені правила повернення авансів за рахунок дивідендів принятих акціонерами.
  • Звільнення з податку суми компенсації, яка визначена на віднову знищеного майна. Звільнення буде відноситися до кожного основного капіталу з винятком автомобіля.
  • Однозначно визначенні правові наслідки виконаних дій через недозволену людину

Перераховані розв’язання наберуть чинності з 1 січня 2019 р. Вже сьогодні відомо, що поширення пакету користі для малих і середніх фірм наступить в 2020 р. Пакет змін з певністю полегшить ведення діяльності підприємцям, а також заохотить до утворення фірми підприємцями які вагаються перед входом у власний бізнес з причин надмірної та складної бюрократії.