EXLIBRA. Що вигідніше: лізинг чи автокредитування? 30.12.2018

Що вигідніше: лізинг чи автокредитування?

Лізинг – це досить молода форма фінансування, але не зважаючи на це, він дуже швидко отримує групу прихильників. Сектор лізингу в першому кварталі 2018 р. виріс майже на 21%. Чому це так популярно? Чи це є для всіх кращим, ніж кредит?

Під час лізингу лізингодавець надає позичальнику (лізингоодержувачу) певний предмет, наприклад автомобіль. Ця форма фінансування стала популярною, оскільки вона має набагато простіші процедури та більший ліміт кредитоспроможності. В цій формі фінансування лізинг стосується придбання невикористовуваних автомобілів, а підприємець не стає відразу власником транспортного засобу. Фінансовий період становить 24-60 місяців, сума кредиту є великою, але існує можливість повернення податку. Під час вибору лізингу як форму фінансування компанії, у нас є два варіанти: операційний лізинг та фінансовий лізинг. Майже 80% обирають операційний лізинг. Це пояснюється тим, що оперативний лізинг є простим та надає більші податкові пільги. Весь лізинговий внесок розглядається як вартість, що дозволяє підприємцям внести його в неоподатковані витрати. Фінансовий лізинг з податкової точки зору дуже схожий на позику, тому його дуже рідко вибирають.

Оперативний лізинг:

 Обов’язок амортизації лізингодавцем

 Термін дії контракту на 40% довший аніж час амортизації

 Неоподатковані витрати включають весь внесок плюс відсотки

 ПДВ додається до орендних платежів

 Викуп залежить від ставки амортизації та періоду погашення

Фінансовий лізинг

 Обов’язок проведення лізингоодержувачем амортизації

 Тривалість контракту більше 12 місяців

 Неоподатковані витрати включають лише відсотки та амортизацію

 ПДВ сплачується заздалегідь разом з першим внеском

 З останньою партією товар стає власністю лізингодавця

 

Підприємець, який думає про покупку автомобіля, часто має проблему вибору: кредит або лізинг. Вимоги банків при виборі кредиту набагато суворіші, ретельно перевіряється кредитоспроможність компанії, яка подає на це заявку. Банки не хочуть надавати кредити компаніям, які працюють на ринку менше двох років. Фінансовий період може досягати навіть 120 місяців, сума кредиту нижча, але довгий термін кредитування пов’язаний з вищими процентними ставками. Вибираючи позику, варто пам’ятати, що неоподаткованими витратами стають тільки процентна ставка та амортизація придбаної машини. Вибір кредиту також має такі переваги, як можливість купувати використаний автомобіль, який відразу стає власністю компанії.

Операційний лізинг та банківські кредити – це два найпопулярніші способи фінансування купівлі автомобілів підприємцями. Лізинг дуже швидко став популярним, оскільки він є більше доступним (особливо серед новостворених компаній). Після підсумовування всіх витрат, можна відзначити, що оперативний лізинг дешевший, ніж позика. Проте, обидва варіанти фінансування мають багатий набір переваг та недоліків. Вибір залежить від ситуації тієї чи іншої компанії. Для одного підприємця дані переваги будуть сприйматися як корисні, для іншого це може вважатися недоліком. Тому кожен підприємець, що зацікавлений у придбанні автомобіля для компанії, повинен відповісти на запитання, яка форма фінансування буде для нього найбільш вигідною.