EXLIBRA. Общество с oграниченной oтветственностью с одним учредителем 11.01.2019

Товариство з обмеженою відповідальністю з одним засновником

У попередніх статтях ми обговорювали тему, пов’язану з товариством з обмеженою відповідальністю – її основні переваги та недоліки, а також порівнювали цю юридичну форму з підприємницькою діяльністю. Наступна стаття також стосується ТОВ проте в його одноосібної формі.

Товариство з обмеженою відповідальністю з одним засновником – це компанія, чиї акції належать одному партнеру. Існують два способи створення такої компанії, первинний і вторинний. Первинний метод – це той, в якому компанія була зареєстрована однією особою, а вторинний – коли в результаті вжитих юридичних дій одна людина збирає всі акції, які спочатку були розділені між партнерами.

Якщо ТОВ створене кількома учасниками приносить багато переваг, то у випадку з одним учасником, це трохи трохи інакше.

Експерти виділяють дві основні переваги ТОВ з одним учасником. По-перше, згідно з Господарським кодексом (Kodeks spółek handlowych) єдиний партнер здійснює всі права, надані зборами партнерів. При голосуванні не потрібно підраховувати голоси, так як єдиний партнер має їх все, а отже, таємних голосувань також не треба проводити. Додатковою перевагою є те, що єдиному партнеру не доводиться формально скликати збори партнерів, але слід враховувати, що це не звільняє його від обов’язку створювати протоколи прийнятих рішень з метою надання доказів. Друга перевага є такою, як і у випадку традиційного ТОВ, а саме це зниження бізнес-ризиків.

Які недоліки ведення ТОВ з одним учасником? Одна з незручностей з’являється вже на початку реєстрації компанії. Згідно з Господарським кодексом (Kodeks spółek handlowych) єдиний партнер не має права представляти компанію, коли та все ще перебуває в так званій «організації», за винятком реєстрації в Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (KRS). Однак тут є проблема, тому що для запису в ЄДРОУ (KRS) має бути надана юридична адреса компанії, а пізнаше – підписаний договір оренди, що не є можливим, оскільки, як ми вже писали раніше, один партнер не може представляти компанію протягом даного періоду. Вам залишається тільки призначити другого учасника і встановити правила представництва, або якщо у нас немає призначеного головного органу товариства, Ви можете призначити особу, яка буде представляти вашу компанію в даних правових діях. Додаткові незручності для вас – це обов’язок укладати в письмовій формі усі послуги, які надає орган управління для компанії, а також обов’язок засвідчувати будь-яку юридичну дію між партнером і компанією нотаріальним актом. Наступним недоліком є ​​те, що в світлі закону статус єдиного учасника буде прирівняний до підприємця, який здійснює підприємницьку діяльність, що означає обов’язок оплачувати соціальне страхування.

Отже, ТОВ з одним учасником відрізняється від традиційного ТОВ. Тому варто розглянути ваші індивідуальні потреби і оцінити, чи готові ви впоратися з багатьма незручностями, пов’язаними з управлінням такою формою компанії.