images5 07.02.2019

Купівля квартири для здачі в оренду – про що варто пам’ятати?

Купівля квартир для здачі в оренду є все більше популярною формою інвестицій в Польщі. Існує багато стереотипів про інвестування в нерухомість, особливо з метою подальшої оренди. Також потрібно багато терпіння і ретельної підготовки з боку покупця.

Спочатку ми хотіли б поговорити про вищезазначені стереотипи і проблеми, пов’язані з купівлею нерухомості. По-перше, це страх – перед тим що можемо не впоратися, що це великий ризик, що нам доведеться витрачати більше часу і енергії, ніж хочемо. Боїмося також кредиту або поганих орендарів, а в наших головах з’являється образ мешканців, які відмовляються платити за житло або ж образ зруйнованої квартири.

Всі ці побоювання реальні, але причиною їх появи є просто відсутність знань і досвіду в цій темі. В наступній частині статті ми хотіли б розвіяти ваші сумніви і показати вам, які елементи варто знати, перш ніж Ви вирішите купити квартиру, а також представимо Вам декілька переваг такої форми інвестицій.

На що звернути увагу?

У більшості випадків локалізація грає важливу роль, але перш ніж ви почнете шукати квартиру в центрі міста, подумайте про те, яке буде призначення – чи збираєтеся Ви орендувати її для студентів, молодої пари або, наприклад, одиноких людей. Завдяки цьому ви зможете вибрати квартиру в привабливій околиці для даної групи. По-перше, зверніть увагу на відстань до зупинки громадського транспорту, доступ до паркувальним місцям, перевірте, чи є в цьому районі школи, дитячі сади, важливі установи та університети. Додатковою перевагою буде широкий доступ до торгових центрів і послуг різного типу.

Наступне питання, пов’язане з будівлею, в якому знаходиться квартира, – якщо існує можливість, перевірте, в якому році було споруджено будинок, який його технічний стан, а також сходової клітки і ліфта, чи має доступ до підвалу або в гараж.

Як тільки знайдемо квартиру в районі, який відповідає нашим очікуванням – прийде час цікавитися умовами квартири. Дуже важливе планування квартири, кількість кімнат і  поверх на якому вона розташована. Всупереч зовнішньому вигляді, більша кількість кімнат являється важливішим критерієм, ніж квартира високого стандарту. Зверніть також увагу на загальний технічний стан, а також на стан дверей, вікон і підлоги – чим вони краще, тим менше вам доведеться витратити на ремонт.

Також важливим є загальне враження, маємо тут на увазі такі фактори, які викликають бажання перебування в квартирі, наприклад, чи є вона добре освітлена сонцем, який вид з вікна, або не дивлячись на великий метраж чи є візуально тісна і т.д.

Крім перерахованих вище факторів, треба також познайомиться з витратами пов’язаними з обслуговуванням квартири – скільки коштує орендна плата для кооперативу, який тип опалення в приміщенні, чи є додаткові збори за гараж або за місце для паркування.

Переваги інвестиції в нерухомості

Інвестиції в нерухомість для здачі в оренду можуть мати багато переваг, навіть якщо Вам потрібно взяти кредит. По-перше, існує висока правдоподібність, що вартість квартири в хорошій околиці буде зростати з року в рік, що важливо, якщо будете хотіти її продати. По-друге, така інвестиція може принести Вам набагато більше доходу, ніж банківський вклад або інші форми заощадження грошей, і що більш важливо, дохід від оренди є додатковим доходом для Вас. Позитивним є також той факт, що завдяки витратам, пов’язаним, зокрема, з ремонтом квартири, Ви можете зменшити свої податки.

Підсумовуючи, перш ніж приймати рішення про покупку квартири, Ви повинні бути добре підготовлені. Питання, пов’язані з приміщенням, – це одне, але важливо також скласти свій фінансовий план і вказати в ньому, який бюджет у вас є для квартири, для ремонту і скільки коштують формальності такі як нотаріус або комісійна винагорода.

Купівля квартири для здачі в оренду – це інвестиція на багато років, і якщо вона добре організована, може залишитися Вашим захистом на майбутнє.