EXLIBRA - Odszkodowania 30.04.2019

Відшкодування транспортної аварії

У Польщі щодня десятки людей гинуть в аваріях і більше сотні постраждалих. Аварія, на відміну від зіткнення – це подія, в якій хтось був поранений або вбитий. Не кожен з нас розуміє, що якщо ми отримаємо травми в результаті ДТП, ми маємо право на компенсацію, навіть якщо це частково наша вина, що подія належить нам. Коли ми постраждали внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, ми можемо мати право на компенсацію і в обґрунтованих випадках, додаткову пенсію. Можливість домагатися цих вимог залежить від негативних наслідків дорожньо-транспортної події на наше життя, як у матеріальній, так і в нематеріальній сфері. Якщо в результаті нещасного випадку ми отримали ряд травм, ми можемо мати право на багато претензій, через які можемо отримати відповідні вигоди.

Право на компенсацію надається кожному, хто не несе повну відповідальність за аварію, навіть якщо він перебував у стані сп’яніння або вдерся на дорогу в забороненому місці. Найважливішим критерієм при подачі заяви на компенсацію є вирок.

Так хто ж повинен платити за збитки після аварії?

Компенсація виплачується кожній потерпілій особі в результаті дорожньо-транспортної пригоди, за винятком осіб, які несуть повну відповідальність за інцидент (водії, які не є злочинцем, пасажири, пасажири злочинця, пішоходи, велосипедисти тощо). У разі смерті потерпілого компенсація виплачується родині померлого. Якщо винуватець дорожньо-транспортної пригоди втік з місця аварії або не має дійсну політику цивільно-правової відповідальності щодо компенсації, слід звернутися до Фонду гарантування страхування.

Скільки часу нам потрібно подати на компенсацію?

Відповідно до ст. 442 [1] § 1 Цивільного кодексу, термін подання заяви про компенсацію становить 3 роки. Час обчислюється з моменту, коли потерпілий дізнався про пошкодження. Пошкодження здоров’я може статися через деякий час від самого заходу. Таким чином, трирічний період враховується з моменту встановлення збитку. Аналогічно, у випадку, коли тільки через деякий час потерпілий знає особу злочинця, яка невідома на момент нещасного випадку. Крім того, якщо винуватець транспортної катастрофи був засуджений за дійсним вироком суду за злочин, пов’язаний зі здоров’ям і життям, строк позовної давності становить 20 років від дати вчинення злочину.

У цьому випадку сума компенсації повинна покривати всі належним чином задокументовані витрати, понесені внаслідок травми або порушення здоров’я. Як потерпіла сторона, ми можемо вимагати від потерпілого відшкодування витрат на лікування, таких як: придбання ліків,

  • перев’язки або ортопедичні пристрої;
  • витрати на консультації та медичні процедури;
  • витрати на поїздку на медичне призначення та реабілітацію;
  • витрати на придбання необхідного обладнання, необхідного для нормального процесу обробки;
  • витрати на залишення під необхідною турботою третіх осіб

Розмір компенсації не може, однак, перевищувати витрати, фактично покриті жертвою, у зв’язку з аварією.

Що робити, щоб отримати компенсацію?

Найважливішим є визначення персональних даних злочинця (ім’я, прізвище, номер PESEL, політика ОВ, реєстраційний номер, марка та модель транспортного засобу). Якщо ваш стан здоров’я не дозволяє це зробити, поліція буде дбати про записування даних та обставин події. Варто також звернути увагу на ситуацію, коли винний не визнає себе винним або не хоче показувати вищезгадані документи. Наступним кроком є ​​звітування про збитки страховику, заява на виплату компенсації подається цій страховій компанії, в якій політика ОК була викуплена злочинцем. Однак пам’ятайте, що потрібно ввести бажану страхову суму. Страховик може не погодитися з необхідною сумою і справа може закінчитися в суді, тому Ви повинні зібрати всю медичну документацію від лікування (фотокопії медичних призначень, історія лікування, рахунки на реабілітацію лікарських засобів). Щоб допомогти Вам отримати компенсацію, заощадивши нерви та час, ви можете звернутися до юридичних фірм, які від Вашого імені будуть займатися отриманням найвищої компенсації, стягуючи відповідну комісію.

Зрештою, варто пам’ятати, що Ви є жертвою, і Вам потрібна вся допомога у поверненні до здоров’я. Немає жодних причин покривати будь-які витрати з власної кишені. Як потерпіла сторона, Ви маєте право звертатися за допомогою до повернення до здоров’я і компенсації за те, що у професійному сенсі Ви не досягли успіху або ніколи не досягнете успіху в аварії, якій Ви піддалися.