EXLIBRA - Материальная ответственность в компании с О.О. 01.05.2019

Майнова відповідальність в ТОВ (Товаристві з обмеженою відповідальністю)

Особи які планують створити власну підприємницьку діяльність, можуть це зробити кількома шляхами. Серед них  пріоритетне місце належить до приватного підприємця і організації  ТОВ.  Компанії цивільні, командитні або партнерські товариства відходять на інший план. Чому? Є кілька причин!

Організація компанії

            Організація ТОВ здається є прибутковою формою ведення бізнесу, оскільки вона є окремою юридичною особою. Не зважаючи на те, що керівництво організації проводить діяльність від її імені і представляє її, це юридична особа, яка юридично відповідає за себе. Важливо, що організацію ТОВ можна запустити самостійно, без партнерів і на «запуск» бізнесу потрібно мінімум 5000 злотих. Внесок на охорону здоров’я не є обов’язковим, а грошові винагороди можуть виплачуватися різними способами (дивіденди, контракт на роботу, винагорода ради). Важливим також є питання внеску ZUS– партнери не повинні їх виплачувати. Таку форму економічної діяльності можна швидко зареєструвати через інтернет.

Обмежена майнова відповідальність?

Давайте більш уважно розглянемо питання власності, оскільки воно часто розглядається в галузевих журналах або на тематичних форумах в інтернеті. Хто несе відповідальність за фінанси організації, або більш суворо говорячи за борги та фінансові збитки організації? Взагалі, у світлі права, справа виглядає наступним чином – організація сама несе відповідальність за невдачу, а партнери зобов’язані відповідати, пропорційно до суми їх грошових внесків до спільної діяльності. Однак може статися, що з різних причин кредитори можуть висилати грошові вимоги до акціонерів організації. Коли це відбувається?

Розумний завжди застрахований

Фінанси членів організації можуть бути під загрозою в декількох ситуаціях:

При закладанні організації можуть бути надані неправдиві дані в документах, які забезпечують покриття або збільшення статутного капіталу. Розглядаючи ситуацію в такому напрямку, можна побачити, що спільна відповідальність акціонерів перед кредиторами організації вказана протягом трьох років після реєстрації діяльності або збільшення капіталу. Що з цього виникає? Всі документи потрібно читати дуже уважно, навіть декілька разів перед підписанням заяви на виплату капіталу організації. Достатньо, що підпис буде поданий за день до фактичного платежу, і це стане причиною того, що кредитори будуть претендувати на свої права.

Другий ризик пов’язаний із ситуацією, коли компанія не повідомляє про банкрутство вчасно. Проте тут необхідно уточнити, що ця майнова відповідальність покладається лише на акціонерів, які є також членами правління організацією. Коли трапляється так, що зобов’язання організації перевищують вартість її активів або якщо суб’єкт не виконує своїх зобов’язань, тоді не важко знайти проблему. Кредитори в такій ситуації можуть звернутися до одного з членів правління, якщо вони не в змозі забезпечити дотримання належної суму від організації. Правління зобов’язане подати клопотання про банкрутство не пізніше ніж через два тижні від виникнення такої ситуації.

Іншою проблемою є складання акціонером організації внеску (негрошовий внесок зі значенням, меншим, ніж зазначено у заяві), у цьому випадку він зобов’язаний компенсувати різницю.

Наступний випадок передбачає продаж частини (наприклад продаж, пожертвування) партнером. Потім, разом з покупцем, він несе спільну матеріальну  відповідальність  за невиконання вигоди, що належить організації від проданої частини.

Інформація що міститься в цій статті – це тільки дослідження ситуації. Щоб розширити свої знання, слід звернути увагу на джерело – бізнес журнали та правові акти. Якщо хтось має намір створити організацію ТОВ такі знання потрібні, щоб захистити себе від прийняття хибних рішень.