EXLIBRA - Leasing 02.05.2019

Лізинг 2019

Після 1 січня 2019 р. набули чинності зміни, що випливають з поправки до закону про прибутковий податок, а також що відносяться до лізингу на особисті автомобілі. Найбільше це торкнеться підприємців, які використовують службові автомобілі не тільки для цілей компанії, але також для власних.

Лізинг, чи буде це вигідно?

Якби хтось поставив питання перед поправкою до законопроекту, то відповідь завжди була б «так». До кінця 2018 року, як погашення лізингових внесків, так і витрати на інші потреби, що виходять з експлуатації авто, були включені до 100% вартості отримання доходу. В даний момент ситуація погіршилася, а особливо це відчують підприємці, які вирішили закупити на фірму дорожчі автомобілі. Напевно не повинні боятися ті хто використовує машину тільки для корпоративних цілей у такому випадку правила залишаються без змін. В іншому випадку ситуація зміниться.

Лізинг для фірм — ПВД

Підприємець, що зважиться на купівлю автомобіля, що коштує менш ніж 150 тис. PLN (у разі електричного транспортного засобу за 225 тис. PLN) доходу. Порівнюючи цю суму з тією, яка була 2018 році 85 тис. PLN, Ви побачите значну різницю в плюс, внесок та вступні витрати повністю включені в вартість приходу. Такі ж суми (150 тис. і 22 тис.) стосуються операційного лізингу службових автомобілів.

Трохи гірше підприємцям, які купують дорожчі автомобілі вартістю вище ніж 150 тис. PLN в такому випадку Ви зможете відняти тільки частину понесених витрат, згідно з пропорцією ціни автомобіля до ліміту. У свою чергу, якщо Ви використовуєте лізинговий автомобіль для корпоративних та приватних цілей, вартість отриманих доходів складатиме лише 75% витрат, а не 100%, як це було до недавнього часу. Інші експлуатаційні витрати транспортного засобу не покриваються новим лімітом, за винятком тих які прописані в контракті. Звичайно, слід пам’ятати, що це обмеження буде застосовуватися і до автомобілів, куплених до 1 січня 2019 року.

Як вирахувати лізинг з податку на додану вартість?

У випадку лізингу, ПДВ вираховується так само, як і при покупці автомобілів на фактуру. Якщо підприємець вирішить використовувати автомобіль до цілей як службових, так і приватних,  тоді він може відняти 50% лізингових платежів, витрат, що включені до контракту, кошт палива та витрати на експлуатацію. Право на заповнення податкових платежів отримує особа, яка реєструє автомобіль, заповнює регламент та веде облік кілометрів.

В загальному

Кожен, хто ще не знає як працює лізинг, повинен зібрати інформацію, попитати знайомих, щоб прийняти правильне рішення, щодо пошуку автомобіля на фірму. Загалом, лізинг більш вигідний ніж довгострокова оренда, Вам не доведеться турбуватися про стан автомобіля в день повернення його до компанії або суворо дотримуватися правил користування, вказаних в умові. Також проблема ліміту кілометрів не буде Вас турбувати. Більш того можна купити вже не новий автомобіль, за не велику суму, що теж дуже вигідно. Хоча лізингові платежі перевищують оренду, річну та довгострокову експлуатацію автомобіля, позитивний результат буде на стороні лізингу.

Як взяти автомобіль в лізинг?

Процедура дійсно проста. Для укладення договору будуть потрібні документи, а саме: посвідчення особистості двох осіб з фірми, яка купує автомобіль, лізингова заява, NIP, REGON, KRS та EDG. Необхідно також довідка, що немає заборгованостей з оплатою в урядах, що подають декларації ПДФО та ПДВ. Іноді лізингові компанії вимагають реєстраційні документи компанії, щоб переконатися, що компанія дійсно існують та не має заборгованостей.