EXLIBRA_Как найти хороший бухгалтерский офис? 18.06.2019

Як знайти хороший бухгалтерський офіс?

Пошук хорошого бухгалтерського офісу є одним з найбільш важливих питань для підприємців, яке впливає на ведення бізнесу. Хоча багато людей починають вести бухгалтерський облік самостійно після створення бізнесу, але оскільки компанія розвивається і набуває нових клієнтів, їм не вистачає часу, який слід присвятити не тільки заповненню документів, а й навчання в області зміни податкового законодавства. На цьому етапі необхідно шукати бухгалтерію, яка полегшить роботу підприємця, проконсультує і буде професійно займатися бухгалтерським обліком. Як оцінити, чи заслуговує бухгалтерський офіс довіри і чи варто з ним працювати? Перше враження, отримане під час розмови, є найважливішим. Що запитати у потенційних бухгалтерів?

 

Компетенція

 

Питання бухгалтерського обліку мають велике значення, тому важливо, щоб люди, які займаються ними від нашого імені, мали відповідні компетенції. Було б добре, якби вони мали ступінь магістра в галузі бухгалтерського обліку. До 10 серпня 2014 роки тільки особи, що мають ліцензію від Міністра Фінансів, мали право вести повний облік. Сьогодні сертифіката Міністра Фінансів більше не потрібно (і не видається), тому Вам не потрібно турбуватися про роботу з людиною без цього документа. Компетенції бухгалтерії в основному підтверджуються пройденими курсами і сертифікатами, які свідчать про оновлення знань його співробітниками.

 

 

Страхування відповідальності

 

Кожна бухгалтерія зобов’язана мати страхування відповідальності (ОC). Як потенційний клієнт, Ви маєте право запросити підтвердження договору зі страховиком. Крім самої страховки важлива і сума, на яку був застрахований офіс. Завдяки цьому Ви можете бути впевнені, що в разі помилки в обліку Вам не доведеться дуже довго чекати грошей, необхідних для покриття, наприклад, штрафів від податкової.

 

Кваліфікація і обслуговування клієнтів

 

Бухгалтерія, яку Ви вибираєте, повинна мати досвід обслуговування клієнтів у Вашій галузі. Хоча Ви ніколи не знаєте, з якими клієнтами раніше працював ваш офіс, Ви можете «оцінити» їх досвід, грунтуючись на простоті відповідей на Ваші питання. Якщо працівник тривалий час зволікає або невпевнений, він, ймовірно, раніше не мав нічого спільного з клієнтами у Вашій галузі. Оцініть, чи є співробітник офісу, з яким Ви говорите, конкретним і відкритим для переговорів.

 

Спосіб комунікації з офісом

 

Вибір бухгалтерії, в яку Вам часто доводиться звертатися, щоб принести документи, означає, що Ви можете забути про економію часу, згаданої на початку статті. Запитайте, чи можна відправляти документи поштою (традиційними або електронними) і як часто Вам доведеться з’являтися в офісі особисто.

 

Обсяг наданих послуг

 

Хоча сьогодні Ви шукаєте бухгалтера, який буде відповідати за Вас тільки за книгу доходів і витрат, цілком можливо, що в майбутньому Вам знадобляться додаткові послуги, наприклад фінансові. Зручність розміщення всього в одному місці так величезна, що найкраще вибрати офіс, який, крім професійного бухгалтерського обліку, пропонує безліч інших послуг.