EXLIBRA - KRS 09.07.2019

Зміна місцезнаходження компанії – крок за кроком

Зміна місцезнаходження товариства, тобто міста, в якому знаходиться керівний орган, пов’язане з необхідністю виконання декількох формальностей. Через те, що, багато людей боїться зробити помилки або оминути важливі питання, у цій статті ми розповімо крок за кроком що потрібно зробити, щоб внести зміни.

 

1.Прийняття постанови про зміну договору компанії

 

Для прийняття постанови про зміну договору компанії необхідно скликати збори партнерів. Якщо товариство було створено у нотаріуса у вигляді нотаріального акту необхідно внести також зміни в договорі. У протоколі, написаному через нотаріуса має знаходитися зміст рішення, результати голосування, зміни договору товариства і додається список присутності, який не повинен бути завірений нотаріально

 

  1. Внесення змін до Національного судового реєстру

 

Після зміни угоди компанії, правління зобов’язане повідомити про зміну до Національного судового реєстру. Для цього заповніть відповідну форму – KRS Z3 у випадку компанії з обмеженою відповідальністю, KRS Z1 у випадку генерального і командитного товариства. Разом з формою подається постанова про внесення змін до статуту в формі нотаріального акту, єдиного тексту статуту з внесеними змінами (які також можуть бути прийняті у вигляді нотаріального акту) та постанови правління про зміну адреси, оскільки кожна зміна місця також передбачає зміну адреси (це уточнення місцезнаходження, тобто вулиця та номер будинку). Зміни у Національному судовому реєстрі вимагають плату в розмірі 250 злотих за саму зміну та 100 злотих за оголошення в Судовому та Господарському моніторі, тому форма повинна супроводжуватися підтвердженням платежу. Всі ці документи також можна згенерувати та надіслати через  систему S24.

 

  1. Повідомлення про зміни податкової інспекції

 

Коли зміна місцезнаходження пов’язана зі зміною адреси підприємства, адреси для листування та місця ведення бухгалтерської документації, формуляр НІП-8 надсилається до податкової інспекції. Він може бути поданий у паперовому або електронному вигляді.