EXLIBRA-przewoznik-drogowy 10.07.2019

Хто може стати перевізником?

здійснювати господарську діяльність у сфері автомобільного транспорту, необхідно отримати дозвіл на виконання цієї професії. Які умови в якості підприємця ви повинні виконати, щоб стати дорожнім перевізником?

 

  1. Постійне і фактичне місцезнаходження в одній з держав-членів ЄС

 

Інформацію про адресу та місцезнаходження, вам доведеться подати, заповнивши заяву про видачу дозволу.

 

  1. Хороша репутація

 

Ця умова стосується вас в якості автомобільного перевізника, керуючих компанією і керуючих транспортом. Якщо ви мікро-підприємець, який на підставі договору передає права на керування транспортом у своєму імені іншої особи, така особа також повинна задовольняти вимогу хорошої репутації. Термін “добра репутація”в цьому випадку означає, що жоден з вищевказаних осіб не був засуджений законним вироком за злочини, передбачений законом, і не підлягає грошовому штрафу за порушення правил дорожнього руху. Закон, про який йдеться, це закон про автомобільний транспорт від 6 вересня 2011 року. (Законодавчий Вісник 2001, № 125 поз. 1371).

 

  1. Відповідне фінансове становище

 

Сума грошей, якою володіє підприємець, що вважається достатньою для ведення бізнесу як дорожнього перевізника, визначається заздалегідь. Це 9000 євро за перший автомобіль і 5000 євро за кожний наступний транспортний засіб. Курс євро розраховується на основі його вартості в перший робочий день жовтня, який публікується в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Ваші фінансові можливості повинні бути задокументовані. Для цього його можна використовувати:

  • річний фінансовий звіт з аудиторською думкою та звітом (якщо підлягає такому аудиту)
  • банківська гарантія
  • страхування, включаючи страхування професійної відповідальності

 

  1. Працевлаштування і доручення перевезень тільки особам, які мають право займатися професією водія

 

Водії, яких ви працевлаштовуєте, так як і особи, які не є вашими працівниками, але здійснюють  перевезення від вашого імені, не можуть мати  заборону  на виконання професії водія. Інформація про виконання цієї вимоги повинна бути включена до відповідної декларації, поданої разом із заявою про надання дозволу на здійснення діяльності автотранспортного перевізника.

 

Якщо ви виконуєте всі вищевказані вимоги, ви можете почати збір документів, необхідних для отримання дозволу на виконання професії дорожнього перевізника. Інформація про документи, які потрібно підготувати, ми розповімо в наступній статті.