EXLIBRA - Як зареєструвати при створенні компанію? Як заповнити заяву CEIDG-1 поетапно? 14.08.2019

Як зареєструвати при створенні компанію? Як заповнити заяву CEIDG-1 поетапно?

Якщо ви вже обрали юридичну форму компанії, а також форму оподаткування та коди PKD (Польська класифікація діяльності), настав час для повідомлення про ваш бізнес до реєстру підприємців – CEIDG (Центральна реєстрація та інформація про підприємницьку  діяльність). Як заповнити заявку на CEIDG-1? Де його заповнити? 

Як зареєструвати  компанію? Де можна знайти заяву CEIDG-1?

Заявка на CEIDG-1 може бути подана як у паперовій, так і в електронній формі. Якщо ви обираєте перший варіант, у вас є кілька можливостей. Перша – заповнити онлайн-форму, а потім роздрукувати або завантажити заяву у версії PDF або друга – заповнити вручну. Ви також можете зайти у відповідний орган влади і вже на місці заповнити необхідні дані для реєстрації.

Безсумнівно, найзручнішим способом реєстрації компанії є заповнення та подання заяви в електронній формі. Формуляр CEIDG-1 можна знайти за посиланням https://prod.ceidg.gov.pl/.

Куди подати заяву  CEIDG-1?

Якщо ви вирішили подати заявку  CEIDG-1 у паперовій версії, ви можете зробити це особисто в муніципальному чи міському уряді або надіслати заповнений документ рекомендованим листом на адресу органу місцевої влади. В останньому випадку, однак, пам’ятайте, що підпис на заяві повинен бути завірений нотаріусом.

Як ми вже згадували, більш зручною формою реєстрації бізнесу є заповнення та подання CEIDG-1 онлайн. Щоб виконати всю процедуру, необхідно зареєструватися на порталі CEIDG, заповнити форму та підписати її за допомогою активного довіреного профілю або кваліфікованого електронного підпису.

Недавно з’явилась друга можливість онлайн-реєстрації компанії – через електронний банкінг. Однак пам’ятайте, що ця форма дозволяє лише створити бізнес, але не дозволяє подавати заяву до ZUS та податкової інспекції.

Як заповнити заяву CEIDG-1? Покрокова інструкція

Формуляр CEIDG-1 – це не лише документ, що дозволяє зареєструвати свою підприємницьку діяльність, а й заява на отримання запису в реєстрі REGON, заява на ідентифікацію до податкової служби та декларація платника внесків до ZUS. Використовуючи CEIDG-1, ви можете подати заявку на введення, зміну або видалення з цих реєстрів. Однак сьогодні ми зупинимося на реєстрації компанії за допомогою CEIDG-1.

Як зареєструвати при створенні компанію? Як заповнити заяву CEIDG-1 поетапно?

01.Тип заявки

Якщо ви заповнили онлайн-форму та на веб-сайті https://prod.ceidg.gov.pl/ ви заявили про бажання створити бізнес, ви автоматично отримаєте в цьому полі інформацію “Заявка на вступ до CEIDG”.

 1. Місце заяви

У положенні 02.3. ви повинні вказати, хто подає заявку. Якщо ви робите це від свого імені, виберіть варіант «Підприємець», а коли ви є представником підприємця, виберіть «Уповноважена особа».

 1. Дані заявника

Настав час надати основну особисту інформацію, необхідну для створення бізнесу. Якщо у вас немає податкового ідентифікаційного номера (NIP) та номера REGON, повідомте про це уряд (інспекції), поставивши галочки у відповідних полях. Тоді заява CEIDG-1 стане одночасно заявою на внесення до реєстру REGON та заявою на отримання  NIP.

Як зареєструвати при створенні компанію? Як заповнити заяву CEIDG-1 поетапно?

04.Адреса проживання заявника

Цього разу вас попросять заповнити інформацію про місце проживання. Поле 11 “Опис незвичайного місця” зазвичай залишається порожнім.

 1. Електронна адреса

На відміну від першої асоціації, мова йде не про адресу електронної пошти, а про назву кешу в системі ePUAP (Електронна платформа послуг державного управління). Найкраще залишити це поле порожнім і все-таки використовувати листову комунікацію.

 1. Компанія підприємця

У наступному стовпчику введіть назву компанії. Вона повинна містити ваше ім’я та прізвище, ви також можете поставити додатковий термін (слово) у назві.

У пункті 06.1 вкажіть очікувану кількість людей, які працюватимуть у компанії. Якщо ви не збираєтесь наймати працівників, впишіть 1.

У розділі 06.2 введіть коди PKD (Польська класифікація діяльності) на послуги, що надаються в межах компанії. Визначте переважаючий вид діяльності, тобто той, який принесе найвищі прибутки.

 1. Коротка назва

Інформація, надана для потреб закладу соціального страхування(ZUS). Тут найкраще ввести лише своє ім’я та прізвище.

 1. Дата початку бізнесу

Введіть точну дату початку діяльності, вона може бути пізніше дати подання заявки.

 1. Контактні дані

Заповнення цієї частини заявки CEIDG-1 є добровільним. Надані контактні дані будуть оприлюднені, або ви можете встановити прапорець “Я заперечую доступ до контактних даних з CEIDG”. Тоді надана вами інформація надходитиме лише до інспекцій та урядів і не оприлюднюватиметься в базі даних підприємців.

Як зареєструвати при створенні компанію? Як заповнити заяву CEIDG-1 поетапно?

10.Адреси, пов’язані з бізнесом

Адреса для доставки – це поштова адреса. Крім того, ви також зобов’язані інформувати інспекції (уряд) про постійне місце ведення  бізнесу.

 1. Додаткове місце ведення підприємницької діяльності

У наступному стовпці перерахуйте всі місця ведення постійної діяльності, наприклад торгові точки, відділення або пункти прийому замовлень.

 1. Я підлягаю обов’язковому страхуванню в

Виберіть “Заклад соціального страхування” („Zakład Ubezpieczeń Społecznych”), а потім введіть дату коли з’явився обов’язок сплати страхових внесків, тобто дату початку діяльності.

Якщо ви хочете до заяви CEIDG-1 долучити документи ZUS, поставте прапорець біля відповідної форми.

 1. ZUS ZZA – це заява підприємця, який додатково працює на повний робочий день та / або хоче скористатися пільгою на старт (на початок діяльності).
 2. ZUS ZWUA – це форма, яка використовується для виреєстрування з оплати страховки в ZUS.
 3. ZUS ZUA – реєстрація підприємця, який не працює на додатковій роботі на повний робочий день, не хоче або не може скористатися пільгою на старт.
 4. ZUS ZIUA – використовується для зміни даних застрахованої особи.
 5. ZUS ZCNA – дає можливість подати заявку на страхування члена сім’ї, який не має права страхуватися з іншого приводу.

Пункти 14, 15, 16

Заповнити лише у разі припинення, відновлення чи ліквідації господарської діяльності.

 1. Інформація щодо керівників податкових інспекцій

У полі 17.1 вкажіть податкову інспекцію, відповідно до  місця ведення вашої підприємницької  діяльності.

Як зареєструвати при створенні компанію? Як заповнити заяву CEIDG-1 поетапно?

18.Заявляю, що податок на прибуток від фізичних осіб буде сплачено за формою

Виберіть обрану форму сплати податку з ПДФО (РІТ).

 1. Форма авансового платежу

Тут вкажіть періодичність сплати авансових платежів з податку на прибуток, зазвичай це варіант “щомісяця”.

 1. Вид ведення бухгалтерської документації

Ви можете обрати одну з таких форм: податкова книга доходів та витрат (загальні правила), книги бухгалтерського обліку (необхідні для великих доходів), інші записи (наприклад, єдину ставку) або не ведуться (для методу податкової картки).

На наступному кроці вкажіть, чи будете ви вести бухгалтерську документацію самостійно, чи будете передавати це завдання іншій – зовнішній фірмі

 1. Дані суб’єкта, що веде бухгалтерську документацію заявника

Заповнюйте дані лише в тому випадку, якщо зовнішня фірма несе відповідальність за ведення ваших облікових записів.

 1. Адреса зберігання бухгалтерської документації заявника

Це адреса зовнішньої фірми, яка веде бухгалтерію компанії чи адреса підприємства.

 1. Я веду заклад праці під охороною

Зазначте, якщо це правда.

 1. Я є партнером у компанії / цивільному товаристві

Зазначте, якщо це правда..

 1. Інформація про спільне подружнє майно

Заповнюйте, лише якщо у вас є спільне подружнє майно з вашим(ою) чоловіком (дружиною).

 1. Ідентифікаційні реквізити банківських рахунків заявника

Надайте інформацію про банківський рахунок підприємства . Якщо ви його ще не створили, залиште цю частину порожньою та оновіть дані під час створення. Повернення переплати податків буде здійснюватися на вказаний рахунок.

 1. Інформація про ідентифікаційні номери, отримані в інших країнах для цілей оподаткування чи соціального страхування

Заповніть цю рубрику лише у тому випадку, якщо ви отримали непольський ідентифікаційний номер для цілей оподаткування чи соціального страхування.

 1. Я надав(ла) повноваження на ведення своїх справ

Введіть дані про особу з повноваженнями на ведення ваших справ , якщо у вас є, і ви  хочете розкрити цей факт у CEIDG.

Додатки

Додайте файли які ви хочете долучити до заяви, наприклад, договір, що підтверджує право користування приміщенням (для ведення діяльності).

Реєстрація діяльності онлайн є безкоштовною, і вам не доведеться виходити з дому. Щоб заповнити та подати заявку CEIDG-1, потрібно кілька хвилин, тому варто скористатися варіантами онлайн-реєстрації.