База Знань

EXLIBRA - Что такое split payment? Для кого является обязательным механизм разделенной оплаты?

Що таке split payment? Для кого є обов’язковим механізм розділеної оплати?

Split payment діє в таких країнах, як Чехія, Туреччина та Італія. З 1 липня 2018 року при оплаті за фактури з ПДВ (фактури з VAT) можна застосовувати механізм розділеної оплати також у Польщі. З сьогоднішньої статті ви дізнаєтесь, що таке розділений платіж і до кого він застосовується.

23.08.2019

EXLIBRA - Что такое outsourcing? Стоит делегировать задачи другим компаниям?

Що таке outsourcing? Чи варто делегувати завдання іншим компаніям?

Розвиток компанії пов’язаний з появою все більшої кількості завдань, які потрібно контролювати. Вам цікаво, чи делегувати це власним працівникам чи можете обрати послуги зовнішніх компаній? З подальшої частини статті ви дізнаєтесь, що таке outsourcing та які його переваги.

23.08.2019

EXLIBRA - Регистрация НДС (VAT) - поэтапно. Как заполнить форму VAT-R?

Реєстрація ПДВ (VAT) – поетапно. Як заповнити форму VAT-R?

Зобов’язання зареєструватись як платник ПДВ поширюється як на фізичних осіб, які керують приватними підприємствами, так і на різні типи компаній – юридичних осіб. Однак є багато винятків, які звільняють від зобов’язання сплачувати податок на товари та послуги. З сьогоднішньої статті ви дізнаєтесь, коли потрібно зареєструватися як платник ПДВ та як заповнити форму VAT-R?

21.08.2019

EXLIBRA - Як зареєструвати при створенні компанію? Як заповнити заяву  CEIDG-1 поетапно?

Як зареєструвати при створенні компанію? Як заповнити заяву CEIDG-1 поетапно?

Якщо ви вже обрали юридичну форму компанії, а також форму оподаткування та коди PKD (Польська класифікація діяльності), настав час для повідомлення про ваш бізнес до реєстру підприємців – CEIDG (Центральна реєстрація та інформація про підприємницьку  діяльність). Як заповнити заявку на CEIDG-1? Де його заповнити? 

14.08.2019

EXLIBRA - dokumenty-przewoznik

Які документи потрібно подати, щоб отримати дозвіл на діяльність в якості дорожнього перевізника?

Якщо Ви відповідаєте всім вимогам, що пред’являються до претендентів на дозвіл на провадження професії автотранспортного перевізника (описаного в попередній статті), Ви повинні звернутися до повітового старшини і подати повний комплект документів. Документи можна також надіслати поштою або електронною поштою. Які документи необхідно надати?

11.07.2019