ПО НАВЧАННЮ  

У Польщі існує кілька видів навчання:

Навчання першого ступеню – це професійне навчання, яке підготовлює до роботи за певною професією і завершується отриманням ступеня бакалавра або інженера. Навчання на денному стаціонарі триває з 6 до 7 семестрів. Щоб почати навчання потрібно завершити середню школу і подати атестат про закінчення середньої школи (в Польщі або за кордоном)

Навчання другого ступеню це професійне навчання, яке завершується отриманням ступеня магістра, магістра інженера або напр. ступеня лікаря, лікаря стоматолога, лікаря ветеринарії. Навчання другого ступеня триває 3-4 семестри. Вступ на навчання другого ступеня вимагає попереднього закінчення навчання першого ступеня (в Польщі або за кордоном)

Магістратура – це професійне навчання, яке завершується отриманням ступеня магістра, магістра інженера. Навчання на магістратурі триває з 9 до 12 семестрів і вимагає наявності атестата про закінчення середньої школи, отриманого в Польщі або за кордоном. Магістратура застосовується на таких факультетах як фармацевтичний, юридичний факультет, психологія, медицина.

Існують також державні і приватні університети. У державних університетах для польських громадян денне навчання є безкоштовним, вечірнє і заочнe є платними. В приватних  університетах навчання є платним.

Всі іноземці можуть вступити в польські університети, але для навчання на тих самих умовах що польські громадяни (безкоштовно), треба виконати один з наступних критеріїв:

  • мати дозвіл на постійне перебування в Польщі
  • мати дійсну Карту поляка
  • мати статус біженця
  • користуватися тимчасовим захистом у Польщі
  • мати дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС надане в Польщі.
  • громадяни держав-членів ЄС, ЄАВТ і члени їх сімей, які мають право на постійне проживання.
  • Решта іноземців користуються платним навчанням або стипендією, яка звільняє їх від оплати:
  • стипендія Польського уряду

Особи, прийняті на навчання на основі двосторонніх договорів звільняються від оплати за навчання та отримують державну стипендію. Особи, які бажають отримати стипендію, повинні звернутися до консульських установ за кордоном за місцем проживання. Необхідна умова – польське походження і хороші результати іспитів в консульстві

  • стипендія уряду іншої держави

Іноземцям, що перебувають в Польщі в зв’язку з навчанням на денній формі або докторантурах, а також іноземцям, що бажають пройти підготовчий курс для вступу польською мовою, може бути наданий дозвіл на тимчасове перебування на строк не більше 3 місяців.

Однак випускник польського університету, відразу після закінчення навчання, може отримати дозвіл на тимчасове перебування один раз,  терміном на 1 рік

Зворотній зв'язок